Każda kobieta marzy nie tylko o zgrabnej sylwetce i jędrnym ciele, ale również o tym, aby było ono pozbawione owłosienia. Niestety natura tak działa, że mamy włosy w wielu różnych miejscach, co oznacza, że chcąc się przygotować na lato i noszenie bikini, wiele pań szuka skutecznego sposobu na ich usunięcie, tak aby nie trzeba było ponawiać tej czynności co kilka dni. To oznacza, że warto zobaczyć, co może nam tutaj zaproponować epilacja laserowa, bo może się okazać, że jest to właśnie idealna propozycja na trwałe usunięcie owłosienia. Najczęściej jest ona wykonywana w okolicach pach, bikini i na nogach, a więc w tych miejscach, które odsłaniamy latem. Jednak równie dobrze taka epilacja laserowa może być zastosowana na całym ciele, chociażby do usunięcia wąsika na twarzy, który może nam odejmować sporo pewności siebie.

Na czym polega epilacja laserowa?

Oczywiście, zanim zdecydujemy się na jakiś zabieg, należy w pierwszej kolejności jak najwięcej się o nim dowiedzieć, tak aby być świadomym co nas podczas niego czeka. Przede wszystkim trzeba tutaj powiedzieć, że epilacja laserowa wykorzystuje wiązkę laserową, która przenika wgłąb naszego ciała, aż do cebulki włosa i usuwa z niego melatoninę.

Dzięki temu, po serii zabiegów owłosienie na naszym ciele całkowicie zanika. Warto mieć jednak świadomość, że taka epilacja laserowa nie jest zabiegiem bezbolesnym, choć niektóre urządzenia posiadają specjalne nakładki chłodzące. Dodatkowo jeszcze powinniśmy wiedzieć, że skóra poddana działaniu lasera, będzie podatna na podrażnienia spowodowane promieniami słońca, dlatego zabieg na odsłoniętych częściach ciała, lepiej wykonywać jesienią i zimą.

Jak często powtarzana musi być epilacja laserowa?

Jeśli chcemy mieć pewność, że efekt końcowy będzie taki jak oczekujemy i uda nam się pozbyć znacznej ilości owłosienia, to musimy się zdecydować na serię zabiegów. Są one zazwyczaj powtarzane co 6 – 8 tygodni, a to ile ostatecznie będzie trwała nasza seria, będzie indywidualną sprawą. Będzie to zależało od struktury naszych włosów i tego, z jakiej partii naszego ciała chcemy je usunąć. Dlatego to, jak długo będzie trzeba poddawać się takim zabiegom, zostanie ustalone przez specjalistkę, kiedy przyjrzy się ona naszym włoskom.

Oczywiście epilacja laserowa nie może być wykonana, jeśli jesteśmy w ciąży, karmimy piersią, chorujemy na nowotwór, albo choroby skóry. Na pewien czas może nas wykluczyć również zapalenie skóry czy jakieś ranki, które się na niej pojawiły. Jeśli do tej pory stosowana była depilacja woskiem, to należy odczekać kilka tygodni, zanim wykonana zostanie epilacja laserowa. Warto zobaczyć jak działa epilacja laserowa i jakie efekty może ona przynieść. Co istotne, niejednokrotnie takie zabiegi są nam oferowane w pakietach, a to oznacza, że skorzystanie z nich pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dodatkowo zanim zostanie wykonana taka epilacja laserowa konieczne dzie przeprowadzenie odpowiedniej rozmowy, która pozwoli na ocenę naszego stanu zdrowia i podjęcie decyzji, czy w ogóle możemy się poddać takim zabiegom. Jeśli nic nie będzie stało na przeszkodzie, to należy się na nie zapisać jak najszybciej, bo wówczas w krótkim czasie będzie można się cieszyć pięknym i gładkim ciałem.

Co istotne, taka epilacja laserowa pozwala na usunięcie zdecydowanej większości włosów z naszego ciała i co ważniejsze, nie będą one odrastały. To oznacza, że na chwilę obecną jest to najskuteczniejszy zabieg, pozwalający na trwałe usunięcie owłosienia.