Wakacje z dziećmi to szczególny czas. Z jednej strony próbujemy odpocząć od dnia codziennego, pracy i zwyczajnych obowiązków, z drugiej cały czas opiekujemy się dziećmi, zapewniając im nie tylko bezpieczeństwo, ale również rozrywkę. Dlatego też, jeśli wybieramy się z dziećmi nad morze, to powinniśmy wcześniej przygotować sobie listę atrakcji dla dzieci.

Plaża i woda to nie wszystko

Jeżeli wybieramy się nad morze i dopasuje nam pogoda, to może się okazać, że wcale nie będzie nam trudno zadowolić nasze dzieci. Z pewnością wystarczą zabawki do piasku i wspólne budowanie zamku, przerywane co jakiś czas zabawami w wodzie, czy grą w piłkę. Może się jednak okazać, że po kilku dniach taka zabawa nie będzie już atrakcyjna i dzieci mimo wszystko zaczną się nudzić. Wówczas warto sprawdzić, czy gdzieś obok nas nie ma dmuchańców na plaży, albo placu zabaw. Co więcej, warto popatrzeć co proponują miejscowości obok, bo może się okazać, że będziemy mogli przy okazji skorzystać na zwiedzaniu interaktywnego muzeum albo oceanarium. Do tego, w większych miejscowościach proponowane jest niejednokrotnie wejście na latarnię morską, albo spacer po molo, co także może być dla dzieci ciekawą atrakcją. Poza tym, przy ładnej pogodzie możemy wynająć im gokarty, albo zabrać na karuzelę, co także będzie przyjemną odskocznią.

Co przy brzydkiej pogodzie?

Jeżeli okaże się, że pogoda nas nie rozpieszcza i budowanie zamków na plaży nie będzie możliwe, to warto się zorientować, czy gdzieś w naszym pobliżu nie będzie aquaparku. Można tam spędzić cały dzień, dzięki czemu dzieci się wybawią na różnych zjeżdżalniach i atrakcjach, a takie całodzienne wejście niejednokrotnie wychodzi taniej, niż gdybyśmy chcieli iść tylko na godzinę czy dwie. Jeśli jest chłodno, ale nie pada, można urządzić wycieczkę brzegiem morza. Nie tylko będziemy mogli zwiedzić kolejne miejscowości po drodze, ale także dla dzieci fajną zabawą może być zbieranie muszli. Zamknięte place zabaw, w których dzieci będą mogły się wspinać po linach i nurkować w piłeczkach, także będą świetnym pomysłem dla dzieci i to nawet tych w różnym wieku. Nad morzem możemy robić wiele ciekawych rzeczy. Warto o tym pamiętać, bo piasek i woda to nie wszystko co jest nam proponowane. Nadmorskie miejscowości się rozbudowują i można w nich znaleźć coraz więcej atrakcji, które sprawiają, że taki wyjazd jest naprawdę niezapomniany. I nie ma znaczenia czy trafiliśmy podczas wyjazdu na piękne słońce czy na deszcz.