Jesteśmy rodzicami i wydaje nam się, że nie ma szans abyśmy mogli wypocząć z dziećmi nad morzem? A przynajmniej nie do chwili, aż staną się samodzielnymi nastolatkami, które przejdą już okres buntu? I tu się mylimy. Jeśli dobrze wszystko zaplanujemy, to może się okazać, że taki wypoczynek jestmożliwy, a jego osiągnięcie może się okazać znacznie łatwiejsze niż początkowo myśleliśmy.

Odpowiednio zaplanowany czas

Dzieci mają niesamowite pokłady energii, a to oznacza, że niejednokrotnie ciągle mogłyby być w ruchu. Dlatego właśnie warto się zastanowić jak można zorganizować wspólnie czas, tak aby dzieci się nie nudziły, bo wówczas dzieci są bardziej ruchliwe, a do tego też bardziej marudne. Można się więc umówić, że przy ładnej pogodzie pójdziemy na plażę i wspólnie spróbujemy zbudować duży zamek. Innym pomysłem może być tworzenie tunelu łączącego wodę z plażą, w taki sposób, aby woda wpływała do wgłębienia na plaży, przepływając pewien odcinek tym korytarzem. To z pewnością zajmie na trochę nasze dzieci, a kiedy dojdzie do tego jeszcze rywalizacja, to możemy być pewni, że nasze dzieci będą się przy tym świetnie bawiły.

Ciekawe miejsca

Nie zapominajmy o ciekawych miejscach, które z pewnością będą znajdowały się w pobliżu naszego noclegu. Może jakieś oceanarium albo muzeum, w którym eksponaty przyciągną uwagę naszych dzieci? A może plac zabaw, na którym one będą mogły szaleć wykorzystując nadmiar energii, a my będziemy mogli to wszystko obserwować siedząc wygodnie na ławce? Jeszcze inną propozycją mogą być parki linowe, które teraz pojawiają się w różnych miejscach. Tam dzieci pod okiem doświadczonych instruktorów będą mogły sprawdzić swoje umiejętności w wspinaczce, a my znowu będziemy mogli odpocząć, wiedząc że nasze pociechy znajdują się w dobrych rękach. Można też siedząc na plaży, grać w różnego rodzaju gry. Może jakieś ulubione planszówki, albo zabawa polegająca na wyszukiwaniu jakichś konkretnych rzeczy lub kolorów, na zasadzie kto pierwszy ten lepszy? Możliwości takiej zabawy jest wiele, a jedyne co będzie nas tutaj ograniczało to nasza wyobraźnia. Wakacje z dziećmi nad morzem, naprawdę nie muszą być trudnym przeżyciem, co więcej jeśli wszystko dobrze zaplanujemy, to może się okazać, że możliwy będzie nawet wypoczynek. Starczy, że wcześniej wymyślimy jakieś zabawy i poszukamy miejsc, w których nasze dzieci będą się mogły bawić w bezpieczny sposób. Wszystko jest możliwe przy odrobinie chęci, a uczucie relaksu z pewnością jest warte takiego poświęcenia się.