Zazwyczaj jest tak, że pragniemy tego czego nie mamy. Ludzie o prostych włosach zazdroszczą tym, którzy mają piękne loki. Znowu ci, którzy mają loki zazdroszczą prostych włosów. Prawda jest taka, że choć loki prezentują się pięknie, to jednak ich pielęgnacja może być dość trudna. Warto więc wiedzieć, co stosować, aby móc się pochwalić puszystymi włosami, które łatwo będzie ułożyć i nie denerwować się, że znowu każdy lok żyje własnym życiem.

Uważaj na długość

Przede wszystkim ważne jest to, aby nie przycinać zbyt mocno włosów. Jeśli będą za krótkie, loki będą się układały blisko głowy, a to będzie dawało mało ciekawy efekt „baranka”. Warto je podcinać tylko minimalnie, tak aby swobodnie mogły opadać. Dobrym sposobem na niesforne loki będzie ich wycieniowanie. Wówczas z jednej strony będą dawały wrażenie większej gęstości i objętości, a z drugiej będą się lepiej układały i pod wpływem ciężaru nie oklapną u nasady.

Odpowiednia pielęgnacja

Loki także potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli będą przesuszone, albo przetłuszczające się, to nigdy nie będą się ładnie układały. Dlatego też, warto wybierać odżywki i szampony przeznaczone do włosów kręconych, bo wówczas zapewnimy im odpowiednie nawilżenie, gładkość i sprężystość. Pamiętać też trzeba, aby ograniczyć działanie ciepłym powietrzem, poprzez stosowanie lokówki czy suszarki, jak również nie powinno się pocierać mokrych włosów ręcznikiem, bo wówczas niszczy się ich strukturę. Do wzmocnienia loków, ich ładnego ułożenia i przy okazji pielęgnacji, można także używać specjalnych pianek, które sprawią że loki będą bardziej sprężyste, miękkie i lśniące, a to oznacza, że nie tylko ładniej będą się prezentowały, ale również będą łatwiejsze do ułożenia. Oczywiście można próbować je trochę podkręcić lokówką, jednak wówczas należy pamiętać o zastosowaniu specjalnych kosmetyków, które mają za zadanie chronić włosy przed działaniem wysokiej temperatury i wysuszeniem. Warto zobaczyć jak sobie radzić z kręconymi włosamiLoki wcale nie muszą być takie złe, jeśli tylko będziemy stosować do nich odpowiednie kosmetyki i jeśli zadbamy o ich właściwą pielęgnację. Jeśli opanujemy podstawowe zasady zajmowania się kręconymi włosami, to może się okazać, że układanie ich nie będzie nam już sprawiało większych problemów, a co się z tym wiąże, bez trudów będziemy mogły cieszyć się lokami, które podkreślą naszą pewność siebie i sprawią, że dobrze będziemy się czuć w takiej fryzurze.