Zmarszczki mimiczne twarzy najczęściej pojawiają się u osób, które dużo się uśmiechają, a przy tym mrużą oczy. Są one spowodowane ruchem mięśni twarzy, które sprawiają, że nasza skóra napina się albo marszczy. Chociaż z pewnością takie zmarszczki mimiczne mają swój urok, to jednak nie każdemu może odpowiadać ich posiadanie. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób można je usunąć, tak aby znów cieszyć się idealnie gładką twarzą.

Najczęściej wykorzystywany botoks

Tak naprawdę najczęściej wykorzystywaną metodą zwalczania zmarszczek mimicznych twarzy jest używanie botoksu. Jego zaletą jest to, że wykonanie trwa bardzo krótko, a więc praktycznie można taki zabieg wykonać w przerwie pomiędzy innymi zajęciami. Możemy go wykonać tylko w gabinetach medycyny estetycznej, gdzie dobiorą odpowiednią dawkę. Jest bezbolesny, a jego działanie sprawia, że paraliżuje i jednocześnie rozluźnia mięśnie, dzięki czemu znikają zmarszczki mimiczne. Na rezultaty musimy poczekać ok. dwóch tygodni, jednak warto wiedzieć, że nie pomoże nam on, gdy nasza skóra jest obwisła i opadająca.

Może nici liftingujące?

Do usunięcia zmarszczek mimicznych twarzy mogą nam być zaproponowane również nici liftingujące, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za elastyczność i sprężystość naszej skóry. Co więcej, takie nici u młodych osób mogą nawet poprawić kształt kości policzkowych i łuków brwiowych. Do tego zabieg ich zakładania jest prawie bezbolesny, bo wiąże się jedynie z lekkimi ukłuciami cienkimi igłami. Poza tym, do wykonywania normalnych zajęć możemy powrócić już następnego dnia. To, co skłania wiele osób do zastosowania takich nici liftingujących, to fakt że chociaż rozpuszczają się one po około 8 miesiącach, to jednak efekty ich działania utrzymują się przez około 2 lata, to oznacza, że zabiegu tego wcale nie trzeba tak często powtarzać. Dla wielu osób ważne jest również to, że nici te możemy zastosować nie tylko na twarzy, ale również na piersiach, dekolcie, pośladkach czy brzuchu. Jest wiele zabiegów, które są mniej lub bardziej inwazyjne, a które pomogą nam w usunięciu zmarszczek mimicznych. Najważniejsze jest to, aby znaleźć takie rozwiązanie, które będzie dla nas najlepsze i które pomoże nam na dłuższy czas zapomnieć o tym problemie. Koszt takich zabiegów będzie się między sobą różnił, w zależności od substancji, z których się korzysta i ich rodzajów, ale ich różnorodność sprawia, że nie będziemy mieli problemów z wyszukaniem tych właściwych dla siebie.