Rozstępy to chyba jedna z najbardziej znienawidzonych przypadłości, które mogą dotknąć naszej skóry. Chociaż zazwyczaj dotyczą one pań, które w ciąży przeżywają dość gwałtowne rozrastanie się brzucha, to tak naprawdę mogą być problemem wszystkich. Dlatego też, warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Bo to, że pojawiły się na naszej skórze, wcale nie musi oznaczać, że muszą na niej już pozostać na zawsze.

Jak powstają?

Rozstępy to uszkodzenia skóry, które powstały przez uszkodzenie włókien kolagenowych, przez co nie były one wystarczająco rozciągliwe. Mogą się pojawić praktycznie w każdym momencie, a im szybciej podejmiemy odpowiednie działania mające je zlikwidować, tym szybciej będziemy mogli obserwować spodziewane efekty. Dlatego jeśli tylko widzimy, że są to świeże rany, które są jeszcze zaróżowione, to od razu powinniśmy się udać na zabieg. Jeśli staną się białe, to skuteczność takiego zabiegu będzie już mniejsza, a efekty będą porównywalne z tymi, jakie pojawiają się podczas usuwania blizn.

Co możemy zastosować?

Jeżeli chcemy zlikwidować rozstępy, to możemy zastosować mezoterapię igłową. W ten sposób będziemy dostarczać do skóry niezbędnych substancji odżywczych. Dzięki temu zniszczone miejsca zaczną się odbudowywać i naprawiać. Taka mezoterapia jest całkowicie bezpieczna, a sposób aplikowania tych substancji sprawia, że od razu docierają one do najgłębszych zakamarków naszej skóry. Innym rozwiązaniem może być Derma roller DNS bioGenesis, który wytwarza za pomocą mikroigiełek, w naszym organizmie kanaliki, dzięki którym zwiększa się wytwarzanie kolagenu i elastyny. Dzięki nim skóra ulega regeneracji, następuje też większy przepływ krwi. Ostatecznym efektem tego typu działań jest doprowadzenie do stopniowego spłycenia blizny i zniwelowania zmarszczek. Takie zabiegi są coraz bardziej popularne, ponieważ poprawiają wygląd naszej skóry, przywracają nam pewność siebie, a dodatkowo jeszcze pomagają w odpowiedni sposób zadbać o nasze zdrowie. Warto zobaczyć jak można sobie radzić z rozstępami. To, że one powstały, jeszcze nie oznacza, że jesteśmy na nie skazani do końca życia. Obecnie jest wiele różnych zabiegów, które w innowacyjny sposób mogą poprawić wygląd naszej skóry i sprawić, że będzie ona mogła się zregenerować. Jeśli takie zabiegi wykonamy w specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej, to możemy być pewni, że cały proces będzie przebiegał prawidłowo i nie będziemy musieli się przejmować żadnymi, negatywnymi konsekwencjami. Im wcześniej też poddamy się takim zabiegom, tym większa będzie szansa na całkowite usunięcie rozstępów.